top of page

Пам’ятка для батьків:

«П’ять  шляхів до серця дитини»

1. Дотик

Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому коли виражаєте свою любов за допомогою ніжних доторків, поцілунків, прогладжувань, лагідних обіймів, цим можна сказати набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».  Варто робити це від народження вашого малюка. Дефіцит любові і ласки, ніжного доторку з перших місяців життя дитини заповнити у майбутньому не можливо.

 

2. Слова заохочення

Коли ми хвалимо дитину, то дякуємо  їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Про те не треба хвалити дитину надто часто, тому що слова втратять свою виховну силу і сенс. Пам’ятайте, що кожне схвалення має бути обґрунтованим та щирим. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м’яко, навіть тоді, коли ви не задоволені. Пам’ятайте, що постійна критика шкодить їй, бо вона не є доказом батьківської любові. Щодня даруйте приємні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки: «Як добре, що ти у нас є», «Ти мені подобаєшся», «Я люблю, коли ти вдома», «Мені добре, коли ми разом», «Який ти у мене герний».

 

3. Час проведений разом з дитиною

Інколи літи роблять погані вчинки саме для того ,аби батьки звернули на них увагу: бути покараним краще,ніж бути забутим та покинутим. Проводити час разом – значить віддати дитині свою увагу сповна. Форми спільного проведення часу в кожній родині різні: читання казок, бесіда за сімейною вечерею, гра в футбол, сімейні прогулянки. Хоч би які заклопотанні ви були,хоча б кілька годин на тиждень приділіть насамперед своїй дитині,вона конче потребує цього.

 

4.Невеликий подарунок

Це символ любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки справді турбуються про неї. Чимало батьків використовують дорогі подарунки, престижні речі, щоб відкупитися від неї. Діти, які одержують такі подарунки, починають думати, що любов родини можна замінити різними речами. Тому пам’ятайте: справа не кількості речей і не в їхній вартості. Не намагайтеся виразити любов ціною, престижністю та розміром подарунків. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу – це плата, якщо намагаєтеся підкупити її – це справжнісінький хабар. Подарунок від серця, не тільки з приводу знаменної дати, і не в обмін на щось, а просто так, для гарного настрою, нагадуватиме дитині про вашу любов.

 

5. Допомога та підтримка

Материнство та батьківство багато  в чому подібні до професій. Щодня діти звертаються до вас із різноманітними запитаннями, проханнями. Завдання батьків – почути їх і відповісти на них. Якщо ми допомагаємо малечі й робимо це з радістю, то душа її сповнюється любов’ю. Допомагати – не означає повністю обслуговувати. Підтримка важлива, коли дитина робить щось сама. Щодня даруйте слова підтримки: «Ти зможеш», «Спробуй ще», «У тебе все обов’язково вийде».

 Рекомендації батькам щодо розвитку пам’яті у дітей дошкільного віку

     

 


 


 

Варто знати, що розвиток уміння користуватися пам’яттю залежить від того, як забезпечується управління цим процесом. Необхідно створювати умови, що прискорюють навчання, дають можливість краще засвоїти й зберегти в пам’яті знання. Адже від неповного використання уяви вміння пригадувати погіршується.

     Розвиток пам’яті насамперед залежить від зацікавленості дитини, тому варто це враховувати при підготовці та проведенні занять. Яскраві образи, цікаві нестандартні порівняння, зрозумілі дитині запам’ятовуються набагато ефективніше, ніж багаторазове повторення незрозумілих понять.

     Слабка пам’ять не існує сама по собі. Це є не що інше, як слабка увага, від відсутності інтересу до матеріалу, а тому спостережливість розпорошена, спрямована одночасно на кілька предметів. Вдосконалення пам’яті вимагає постійних тренувань.

      Регулярне звернення до пам’яті-уяви стає звичкою, створює умови для формування продуктивної пам’яті. Тренування не повинно бути ізольованим актом, штучним повторенням одного і того самого. Не треба надмірно лякати себе невдачами, вдосконаленню пам’яті дуже шкодить перенапруження, негативні емоції, пасивність і лінощі. Завдання крок за кроком повинні збільшуватись, а їх виконання свідчитиме про зростання тренувального ефекту.

      Шановні батьки, не варто забувати, що важливою умовою ефективного запам’ятовування є дотримання певних правил:

Запам’ятовувати треба в доброму настрої й на свіжу голову, коли ще не настала втома.

Під час запам’ятовування не треба чергувати матеріал, близький за формою і змістом.

Слід обробляти інформацію для запам’ятовування, порівнюючи різні дані, спираючись на асоціації, виділяючи опорні сигнали.

Потрібно творчо застосовувати ейдетичні прийоми, штучно наділяючи інформативний матеріал смисловими зв’язками, змістом, значенням, залучаючи різні види пам’яті.

Немає поганої пам’яті, а є невміння нею правильно користуватися.

Коли ваша дитина щось вивчає, налаштовуйте її на уявлення, а не на запам’ятовування.

Не порівнюйте здібності та успіхи вашої дитини з іншими, акцентуйте її увагу на досягненнях, а не на помилках.

Не примушуйте дитину щось зазубрювати, краще разом з нею пограйте з інформацією, використовуючи вправи «Школи ейдетики»

Ви дуже швидко помітите позитивні зміни. Підвищиться й самооцінка дитини, бо кожного дня її досягнення ставатимуть кращими порівняно з днем минулим.

психолог.jpg
bottom of page